Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej 200zł.
FILMY
Polecamy
Zestaw lotowy
Zestaw lotowy
269,00 zł 250,00 zł
szt.
PRZYGOTOWANIE GOŁĘBI DO LOTU

Kolejną istotną sprawą są odbywane treningi wokół gołębnika. Nie dopuszcza się treningów, gdy gołębie są syte lub temperatura jest zbyt wysoka!!!

Dodatki do programu wychowu jakie są stosowane w moich gołębnikach są w 100% naturalne.

Podstawą zdrowia w moich gołębnikach jest regularnie podawany PROPOLIS minimum 1 raz w tygodniu. Droga jaką podaje go gołębiom  to karma w proporcji około jednej dużej łyżki na 1 kg karmy. PROPOLIS  to naturalny antybiotyk. Ma bardzo silne działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Działanie PROPOLISU jest nieocenione w profilaktyce i leczeniu chorób układu oddechowego i pokarmowego gołębi. Kolejnym wspaniałym działaniem PROPOLISU jest dezynfekcja ran, dzięki czemu nie dopuszczamy do infekcji, a rekonwalescencja jest znacznie krótsza.

 

Bardzo ważne w utrzymaniu gołębi w zdrowiu jest podawanie ELIKSIRU ZDROWIA oraz ZDROVITALU minimum 1 razy w tygodniu. Dzięki temu działaniu zabezpieczamy nasze gołębie

przed szkodliwym działaniem bakterii, wirusów i grzybów. Podając ELIKSIR ZDROWIA i ZDROVITAL dostarczamy gołębiom komplet witamin i związków mineralnych potrzebnych na każdym etapie sezonu lotowego. Regularne podawanie tych preparatów znacząco wpływa na poprawę wydolności gołębnika oraz na ogólny dobrostan stada.

 

W okresie gdy młode gołębie zaczynają intensywnie trenować powyżej 30 minut szybkiego lotu wprowadzam napój coca-cola w stosunku 1/1. Podaję taki napój 2 razy w tygodniu do wody.

Najważniejsza rada jaką należy zastosować w swoim gołębniku to zdrowy rozsądek i świadomość, że w naturze gołębia jest wracanie do domu. Jak dotąd nikt nie znalazł cudownej tabletki lub proszku mogącej zastąpić hart ducha gołębia. Lekarstwa wprowadzać do gołębnika należy tylko w czasie, gdy gołębie ich potrzebują (podobnie jak u ludzi, nikt nie bierze lekarstw na zapas).

KAŻDY DODATEK DO WODY I KARMY FERMENTUJE Z UPŁYWEM CZASU!

NALEŻY TAK WYLICZYĆ DAWKI KARMY I WODY Z DODATKAMI, BY NIE POZOSTAWAŁA ZA DŁUGO W GOŁĘBNIKU!

Dzięki temu programowi udaje mi się utrzymać stado w zdrowiu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl